Liga Evrope: Četiri gola u obračunu Barse i Junajteda

Fudbaleri Barselone i Mančester junajteda remizirali su rezultatom 2:2 u prvom meču plej-ofa za osminu finala Lige Evrope. U ostalim mečevima, Ajaks i Union su odigrali bez golova, Šahtjor je pobedio Ren 2:1, dok je Salzburg bio bolji od Rome  1:0.

Ćavi Ernandes je iz nekog razloga odlučio da ostavi na klupi Andreasa Kristensena i Alehandra Baldea, a u startnu postavu uvrsti Markosa Alonsa i Đordija Albu, dok je Junajted izveo najjači sastav u ovom trenutku bez suspendovanog Lisandra Martineza.

Barsa je bila dominantnija u početku, imala je solidne šanse preko Levandovskog čiji je udarac u prvi ugao odbranio De Hea, a potom je i Pedri poslao jednu odbijenu preko prečke.

Junajted je imao najbolji period između 20. i 30. minuta kada je imao i dvije odlične prilike. Prvo je Veghorst izbjegao ofsajd i izašao sam na Ter-Štegena, koji se odlično postavio i odbranio njegov udarac.

Još bolju šansu imao je Rašford koji je pobegao Alonsu i gađao dalji ugao, Nijemac je ponovo bio fenomenalan.

Barsa je ponovo uzvratila, Alba je ukrao loptu Van-Bisaki, koji mu je uklizao i onemogućio bolji udarac, pa je De Hea odbio loptu u korner.

Nakon toga je uslijedila najgora moguća vijest za Barsu, Pedri je poslije jednog dodavanja osjetio bol u zadnjoj loži i momentalno zatražio izmjenu, pa ga je u finišu prvog dijela zamijenio Serhi Roberto.

Ono što nismo vidjeli u prvom, jesmo u drugom i to u pravoj ludnici. Barsa je povela u 50. minutu, poslije kornera Rafinje, Alonso je na drugoj stativi ostao sam i glavom pogodio prvi ugao za 1:0.

Ipak, u narednih devet minuta, Junajted je uspio da preokrene. Već u 53. minutu Fred je proigrao Rašfordu koji opet bježi Alonsu i pogađa prvi ugao, a ovaj pogodak ide i na dušu do tada odličnog Ter-Štegena. U 59. minutu Junajted je preokrenuo, ponovo je najveći dio uradio Rašford koji je pobjegao Albi i uputio oštar centaršut kroz peterac, a lopta se od Kundea odbila u mrežu.

Ćavi je shvatio tek sredinom drugog poluvremena da je pogriješio i napravio je trostruku izmjenu, ušli su Balde, Kristensen i Fati umjesto Albe, Alonsa i Kesija i Barsa je dodala gas.

U 76. minutu Rafinja poslao savršenu loptu kroz peterac, Levandovski je bio na njoj, ali je nije zakačio pa je pogodak pripisan Brazilcu.

Barsa je u finišu krenula u totalnu ofanzivu, Fati je imao dobar udarac, De Hea je bio na mjestu, a onda je i poslije prekida odbrnaa Junajteda umalo sama sebi dala gol.

Takođe, Fred je u jednom trenutku igrao rukom, domaći su tražili penal, ali sudija je mislio drugačije.

Sve u svemu, čeka nas spektakl i za sedam dana u revanšu.

Ajaks – Union Berlin 0:0

Utakmica na “Johan Krojf areni” između Ajaksa i Union Berlina završena je bez golova.

Union Berlin je bio konkretniji u prvom poluvremenu, ali to nije uspijevao da realizuje sve do 66. minuta kada je Torsbi iskoristio šansu i postigao prvi gol na utakmici. Međutim, poslije konultovanja VAR-a pogodak nije priznat zbog igranja rukom. Do kraja nije bilo promjena rezultata, iako je gostujući tim pokazao više na terenu.

Salcburg – Roma 1:0

Završen je i meč Salzburga i Rome. Gotovo izjednačena borba na terenu vodila se tokom prvog dijela utakmice. Roma je na isteku vremena imala priliku preko Ejbrahamada stigne do vodstva pred pauzu. Englez je dočekao centaršut i u šesnaestercu i šutirao po dsnoj strani, ali je golman odbranio i sačuvao mrežu.

Roma je najozbiljnije prilike stvorila iz prekida, pa je tako Kristante poslije centaršuta iz kornera glavom posla loptu ka golu, ali je poodio stativu. Poslije njega i Beloti je dobro reagovao na centaršut, ali je on pogodio prečku. Salcburg je iskoristio promašaje “vučice” i postigao, ispostaviće se, pobjedonosni gol, u 88. minutu, a strijelac je bio Kapaldo, koji je iskoristio precizan centaršut Strahinje Pavlovića.

Šahtjor – Ren 2:1

Fudbaleri Šahtjora kod kuće su slavili protiv Rena rezultatom 2:1. Jedini golovi viđeni u prvom poluvremenu bili su oni u Poljskoj i to oba od strane domaćeg tima. Šahtjor je poveo u već u 11. minutu Kriskiv je pokupio odbitak i poslao loptu u lijevu stranu gola. Šahtjor je potvrdio vodstvo u samom finišu prvog dijela meča kada je Bondarenko je realizovao penal. Popovratku na teren razigraniji je bio Ren, koji je smanjio prednost u 59. minutu meča, a strijelac je bio Ekambi poslije asistencije Dokua.