Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić poručio je povodom obilježavanja Dana državnosti Srbije u Orašcu da je zaslugom srpskih junaka stvoreno sve što je veliko.
Stevandić je u izjavi Srni rekao da je upravo Orašac mjesto na kojem su se srpski junaci sastali i dogovorili da ne daju Srbiju i da je oslobode.
– Na tragu toga junaštva, koje je obilježilo istoriju našeg naroda, nastala je i Republika Srpska i na tragu toga Republika Srpska čestita Srbiji Dan državnosti – istakao je Stevandić.
Državnoj ceremoniji u Orašcu prisustvuju predsjednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić, vršilac dužnosti ministra rada i boračko-invalidske zaštite i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Siniša Karan, ministri u Vladi Srbije.
Srbija danas obilježava Sretenje – Dan državnosti, u znak sjećanja na 15. februar 1804. godine kada je podignut Prvi srpski ustanak pod vođstvom vožda Karađorđa i kada je 1835. godine donesen Sretenjski ustav, prvi moderni Ustav Srbije.
SRNA
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

