Basketaši Srbije grabe ka tronu: Danas protiv Letonije zafinale

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Beču, pošto je sa 21:18 savladala domaću selekciju Austrije. Srbija će se za plasman u finale boriti protiv Letonije.

Srpski basketaši ostvarili su i peti trijumf na Svjetskom prvenstvu, a pobjedom protiv Austrije 21:18 plasirali su se u polufinale takmičenja.

Protivnik u borbi za finale biće pobjednik selekcija Letonije, koja je u neizvijesnom meču savladala Holandiju 19:18.

Polufinalni duel na programu je u nedelju od 15.40.

U prvom polufinalu sastaće se Brazil i SAD.

Srbija je najtrofejnija nacija na svjetskim prvenstvima, pošto je u prethodnih sedam izdanja osvojila pet zlatnih i jednu srebrnu medalju.

Basketaši Srbije brane zlatnu medalju osvojenu prošle godine u Antverpenu.