Foto: Agencije
Izdvajamo

PDP: Femicid tretirati kao posebno krivično djelo


Poslanici PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Tanja Vukomanović i Mirna Savić Banjac predložiće da femicid bude tretiran kao posebno krivično djelo, jer posljednji slučajevi i statistika pokazuju da nasilje nad ženama treba strože tretirati.

Vukomanovićeva je naglasila da nasilje ne može biti privatna stvar, jer je to problem društva, zbog čega će predložiti i povećanje zatvorske kazne za nasilnika koji prvi put digne ruku na ženu.

– Jedna žrtva je puno, a 19 žena za dvije godine je previše – rekla je Vukomanovićeva na konferenciji za novinare u Banjaluci.

Banjčeva je istakla da neće biti dovoljna samo izmjena zakonskih rješenja, nego će raditi na setu mjera koje će obuhvatati prevenciju, rad sa najmlađim uzrastima, podršku žrtvama nasilja, osnaživanje žena i pooštravanje sankcija za nasilnike.

Ona je dodala da su za narednu sedmicu organizovale sastanak sa relevantnim subjektima o ovoj temi.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Alarm u Hrvatskoj: Ukradeni podaci 100.000 turista

K1

EU odbila američku igru “uzmi ili ostavi”: Novi visoki predstavnik se ne bira u Vašingtonu

K1

Sud BiH potvrdio: Stranka Rame Isaka ne može na izbore

K1

Amerikanci bi aerodrome u Mostaru i Sarajevu: 250 miliona evra na stolu

K1

Krunićeva i Danilina u finalu Rolan Garosa!

K1

Bez pojeftinjenja: Pad cijena dizela ne mijenja cijene namirnica u Srpskoj

K2

1 komentar

Šetač Petak, 25.08.2023., 16:08 at 4:08 pm

Nema potrebe izmišljati nove zakone i nazive za nasilje.Samo treba ispravno primjenjivati postojeće zakone prema kojima je nasilje i ubistvo bilo koga zabranjeno.Ako krenemo sa izmišljanjem posebnih pravila začas ćemo se naći u začaranom krugu iz koga nećemo moći izaći,doći ćemo u situaciju da nasilje prema određenim grupama stanovništva je manje kažnjivo od drugih grupa.Zato,PDP i svi ostali koji razmišljaju o FEMICIDU neka još jednom razmisle,jer lako možemo upasti u zamku i omogućiti zloupotrebe,svi pred zakonom moraju biti jednaki.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više