Foto: Agencije
Globus

Američki muslimani okreću leđa Bajdenu: Smatramo ga ratnim zločincem


Muslimanski aktivisti u Americi najavili su da će mobilisati milione muslimanskih birača da ne daju donacije i ne glasaju za predsjednika Džoa Bajdena na izborima ako ne preduzme hitne korake da osigura primirje u Gazi.

Nacionalni demokratski savjet muslimana iz država koje će vjerovatno odlučiti ishod izbora, kao što su Mičigen, Ohajo i Pensilvanija, dali su Bajdenu rok o prekidu vatre, a on je istekao.

Kako se približavaju predsjednički izbori u Sjedinjenim Američkim Državama, i kampanja se zahuktava, stavovi američkog predsjednika Bajdena prema Gazi izazivaju različite reakcije u zemlji, javlja Anadolu.

Glasači arapskog porijekla već uveliko kritikuju Bajdena zbog izražavanja svoje glasne podrške izraelskim napadima na Gazu. Iz tog razloga, Bajden svjesno izbjegava susrete sa arapsko-američkom zajednicom.

Sponzorisano

Posjete u okviru predizborne kampanje nisu prošle bez incidenata. Demonstranti su se okupili kad je Bajden zastao u restoranu u gradu Varen, uzvikujući “Sram te bilo”, “Holokaust Džo” i “Koliko si djece danas ubio?”

Neki arapsko-američki čelnici u državi takođe su odbili pozive na razgovor sa Džulijom Čavez Rodriguez, koja vodi izbornu kampanju.

Novinar Osama Siblani sastao se sa Rodrigezovom kako bi joj prenio koliko su građani arapskog porijekla razočarani Bajdenovom politikom prema Gazi.

– Pogledao sam i rekao: Slušaj, moja zajednica i ja ne vidimo Bjdena kao predsjednika. Smatramo ga ratnim zločincem i zato nećemo da glasamo za njega. Otvoreno sam rekao da će mojoj zajednici biti potrebno dosta vremena da se predomisli. Ne vjerujem da predsjednik može preduzeti sve ove korake da promijeni društvo do novembra. Arapsko-američka i muslimanska zajednica značajno su porasle i sada imaju oko pet odsto uticaja na glasanje – poručio je Siblani, koji radi za “Arab Ameriken Njuz”.

Navodeći da postoji “velika podrška Izraelu i jak izraelski lobi” u SAD, Siblani je kazao: “Kao vođa slobodnog svijeta, on bi trebalo da se ponaša u skladu s tim.”

Kako u SAD živi najmanje nekoliko miliona američkih muslimana to ih čini ključnim dijelom ishoda izbora, posebno u ključnim državama poput Mičigana, Pensilvanije, Džordžije, Floride, Arizone i drugih država koje veoma utiču na stav o budućem predsjedniku.

Jedan zvaničnik kaže da de svaki dan američki muslimani bude i mnogi gledaju u svoje telefone i vide slike djece koja se izvlače iz ruševina, napadaju se bolnice, ljudi koji umiru i tijela na ulicama Gaze. Shvataju da se sve to događa sa dolarima američkih poreskih obveznika, uz podršku američke vlade.”

Upozorenja Bajdenu stižu ali on ne haje, kao i što uporno on i njegova administracija hoće da daju Ukrajini milijarde dolara pomoći, a glasova protiv je sve više. Amerika nije u Savjetu bezbjednosti podržala rezoluciju o prekidu vatre u Gazi zbog čega su se američki muslimani ražestili još više. Da li je u zemlji jača jevrejska ili muslimanska zajednica, vidjeće se na izborima.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Merc: Ukrajina će možda morati da prihvati gubitak teritorije

K1

Norveška ambasadorka pod istragom zbog veza sa Epstinom

K1

Smuel Morse: Čovjek koji je promijenio svijet komunikacije

K2

Fon der Lajen: Prerano za ukidanje sankcija Iranu

K2

Peskov: Očekujemo dolazak više stranih lidera za Dan pobjede

K2

Hiljade i hiljade za preseljenje u Irsku: Ovo je prava istina o životu iz snova

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više