Foto: Facebook
Banjaluka

Banjalučka igrališta na meti vandala (FOTO)


Igrališta, ali i plažni mobilijar na uređenim površinama u Banjaluci učestala su meta vandala.

Komunalna oprema na igralištima, kako dječijim, tako i na sportskim igralištima najčešće se nalazi na meti nesavjesnih pojedinaca.

– S obzirom na to da smo u prošloj godini napravili najveći broj terena za igru, rekreaciju i sport, tako je i zabilježen povećan broj slučajeva oštećenja nove opreme. Nažalost, takvi slučajevi vandalizma zabilježeni su i na novouređenim plažama – kazao je ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za komunalne poslove, Boriša Mandić.

Ističe da su kod popravke komunalne opreme veliki troškovi, te da se ta sredstva mogu preusmjeriti na izgradnju novih igrališta.

Sponzorisano

– Uz to što se izdvajaju velika sredstva za popravku uništene komunalne opreme, oštećeni rekviziti na dječijim igralištima su i opasnost za naše najmlađe sugrađane. Zato i ovom prilikom apelujem na naše građane da čuvamo zajedničku imovinu. Takođe, poseban apel upućujem da se ne uništavaju rekviziti namijenjeni djeci sa invaliditetom, kao što to je bio nedavno slučaj na igralištu u Parku Mladen Stojanović – poručio je Mandić.

Osim apela, na smanjenje broja vandalskih ponašanja pokušava se uticati i novčanim kaznama, koje su od prošle godine u odnosu na raniji period povećane i za deset puta.

– Takođe, pokrenuli smo razgovore sa Policijskom upravom Banjaluka kako bismo uspostavili proceduru prijava. Uništavanje imovine je krivično djelo i već smo nekoliko prijava poslali Policijskoj upravi. Grad Banja Luka zajedno sa resornim ministarstvom radi i na proširenju broja lokacija u gradu koje bi bile pod video nadzorom, a sve u cilju smanjenja namjernog uništavanja komunalne opreme – naveo je Mandić.

Mondo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vipotnik: Odgovornost snose oni koji su sječu naredili, a ne radnici!

K1

Stanivuković: Izdvojićemo novac da spriječimo poskupljenje javnog prevoza

K1

Humanitarni bazar za oboljele mališane na Kastelu u Banjaluci

K2

Smijenjen nadzor zbog sječe stabala na Vrbasu: Grad najavio nove mjere

K2

Banjalučko proljeće i ove godine donosi sjajne aktivnosti

K2

Koje ulice i naselja u Banjaluci danas ostaju bez struje?

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više