Foto: Agencije
Izdvajamo

BiH je zemlja upitnog suvereniteta – jedini mogući model je dogovor


Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac ocijenio je da BiH ima problem funkcionisanja jer joj se nameću rješenja koja nemaju ustavnu osnovu i nisu zajednički usaglašena, a jedini mogući model je dogovor dva entiteta i tri konstitutivna naroda.

Košarac je ocijenio da je, suštinski, ovo zemlja ograničenog i vrlo upitnog suvereniteta.

– Za Srpsku je to neprihvatljivo. Naprosto, našu budućnost ne vidimo u neustavnoj zemlji, preciznije koloniji, u kojoj su uzurpator /Kristijan/ Šmit i američki ambasador /Majkl/ Marfi tvorci pravila kojima svi ljudi treba da se bespogovorno pokore –  ukazao je Košarac.

On je poručio da je Srpska uvijek za unutrašnji politički dijalog i konsenzus domaćih legitimno izabranih predstavnika.

– Naš glas dajemo za ustavna i demokratska, a nikako oktroisana rješenja. To je relnost koju što prije treba da shvate političke strukture iz Sarajeva, kao i njihovi zapadni mentori. Svijest o realnosti mora biti dominantna, nasuprot snovima o unitarizaciji zemlje. Ostaće nedosanjani – istakao je Košarac na “Instagramu”.

On je poručio da će BiH ili biti ustavna i dejtonska ili je neće biti.

Košarac je upozorio da je opasna i krajnje neodrživa “logika” zapadnih ambasada da usaglašene zajedničke odluke domaćih legitimno izbranih političkih zvaničnika ne doživljavaju kao dogovor, nego kao pobunu protiv vlasti stranaca u BiH.

 – Srpska na to nikada neće pristati. Svakim nametnutim rješenjem, sve smo dalje od BiH – konstatovao je on.

Ako istinsi žele dobro ovoj zemlji, dodao je, strancima bi bilo najbolje da BiH ostave na miru.

– O njenoj sudbini moraju odlučivati narodi koji u žive. Jedini mogući model je dogovor dva entiteta i tri konstitutivna narod – ponovio je Košarac.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Dodik: Prelazak srpskih kadrova nije prošao kako sam očekivao, to je poražavajuće

K2

Oporavak tek predstoji: Veterinar Lukač sa kolegama operisao psa Umuta kojeg je monstrum upucao

K2

Vučić objavio izvještaj FSB-a o zvučnom topu: U njemu slovo koje Rusi ne koriste, nema ni datuma ni potpisa

K2

Evo šta će Dodik raditi ako mu iduće godine zabrane kandidaturu

K2

Cvijanović: Šmit započeo tešku igru za BiH

K2

Studenti u blokadi: Naš Uskrs je i vaš, proslavimo ga pred RTS-om

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više