Foto: Miloš Dragičević/Srpskacafe
Izdvajamo

Slijedi ograničavanje marže na proizvod


Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković najavio je danas da će zbog zloupotreba u narednom periodu doći do ograničenja marže na proizvod.

Višković je podsjetio na podatke Zavoda za statistiku Republike Srpske da je rast cijena u januaru u odnosu na prošlu godinu bio 0,3 odsto, te ukazao da postoje uredbe o ograničavanju marži na robe.

– Biće korigovano u narednom periodu. Postoji problem jer pojedini vide način za zloupotrebe. Pojedini su pribjegli izmjeni gramaže određenih proizvoda. Sada će biti ograničena marža na proizvod, a neće se govoriti o gramaži – pojasnio je Višković na konferenciji za novinare u Banjaluvi.

Kada je riječ o cijeni hljeba, Višković je rekao da je razlika u cijeni bila i do 1,5 KM, te da će Vlada nastaviti odgovorno da pristupa ovom problemu.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Nezapamćena kriza: Mađarska gasi nuklearnu elektranu Pakš

K2

Više od 45.000 auta stiglo u BiH!

K2

Najveće stradanje Srba poslije Drugog svjetskog rata: 31 godina od „Oluje“

K2

Ubistvo u Sarajevu: Mladić izboden nožem

K2

Vučić: Na godišnjici Oluje govoriću o tome kako doživljavam narod i srpsku državu u budućnosti

K2

Fali vam staž za penziju – Evo kako da riješite problem

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više