Portugal savladao Tursku 3:0

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je Tursku s 3:0 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Dortmundu.

Na početku se nije činilo da će biti ovako ubjedljivo, ali Portugalci su bili raspoloženi.

Portugal je stigao do vođstva u 21. minutu kada je Rafael Leao proigrao Nuna Mendeša, a ovaj je ubacio u sredinu gdje je na loptu naletio Bernardo Silva koji je lako matirao protivničkog golmana za 1:0.

Ovo prvenstvo će biti obilježeno i autogolovima, a upravo na taj način Ronaldo i društvo su stigli do vodstva od 2:0. Ajkadin je loptu vratio golmanu, ali je poslao pored njega i Altaj Bajindir to nije mogao da stigne.

Nastavili su igrači Portugala s napadima i u drugom poluvremenu, a u 56. minutu Kristijano Ronaldo je nakon greške odbrane Turske izašao sam ispred golmana Turske i odlučio se da doda do Bruna Fernandeša koji je lako postigao gol za 3:0.

Montela je promiješao karte za ovaj duel, ali čini se da taj eksperiment nije uspio najbolje.

U posljednjem kolu Portugal igra s Gruzijom, a Turska s Češkom.