Foto: Agencije
Izdvajamo

Pljušte ostavke u Stejt departmentu uoči inauguracije Trampa


Veliki broj karijernih diplomata podnosi danas ostavke u Stejt departmentu nakon što su dobili uputstva da to urade od pomoćnika izabranog predsjednika SAD Donalda Trampa, izjavila su za “Vašington post” tri neimenovana američka zvaničnika.


Prisilni odlasci, koji imaju za cilj da se uspostavi odlučujući prekid sa administracijom dosadašnjeg predsjednika DŽozefa Bajdena, dovešće do toga da diplomatsku službu napuste odlikovani veterani kao što su DŽon Bas, podsekretar za upravljanje i vršilac dužnosti podsekretara za politička pitanja i DŽef Pajat, pomoćnik državnog sekretara za energetske resurse.

Zvaničnici navode i to da Trampov zahtjev za ostavke diplomata ukazuje na želju da se brzo promijeni sastav Stejt departmenta.

Novi američki državni sekretar Marko Rubio rekao je da prioritet Stejt departmenta treba da bude Trampova agenda “Amerika na prvom mjestu”.

Trampov kandidat za savjetnika za državnu bezbjednost Majk Volc istakao je da su granična pitanja najhitnija i da su američki birači dali Trampu jasan mandat u vezi sa tim da se “zatvore granice SAD, deportuju najgori od najgorih i pokrene borba protiv kartela”.

Tramp je obećao krajem decembra da će odmah po preuzimanju funkcije započeti “najveću operaciju deportacije u američkoj istoriji”, podsjeća “RT Balkan”.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Kako su Trampovi ljudi ušli u Južnu interkonekciju mimo tendera?

K1

Vukanović i Crnadak prijavili koaliciju za Narodnu skupštinu Srpske

K1

Sukob Bodiroge i Mazalice zapalio mreže, umiješao se i Elek

K1

NBA: Nikola Jokić pred istorijskim ugovorom

K1

Tramp tvrdi da Iran laže o sporazumu: Veoma nečasni ljudi!

K1

Američka novinarka Lara Logan najavila podkast sa Miloradom Dodikom

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više