Foto: KC Banski dvor
Muzika

Mikan Zlatković Trio 14. marta u Banskom dvoru

U Koncertnoj dvorani Banskog dvora  u utorak 14. marta, sa početkom u 20 časova, biće održan džez koncert Mikan Zlatković Trio.

Ovaj trio čine  Mikan Zlatković klavir,Branko Marković kontrabas i Miloš Grbatinić bubnjevi. Gosti na ovom koncertu će biti Vladimir Tubić (gitara)  i Maks Kočetov (saksofon).

Ulaznice po cijeni od 7 KM mogu se kupiti na biletarnici Banskog dvora.

Mikan Zlatković, je virtuozni džez pijanista sa bogatom međunarodnom karijerom.

Kao mlad muzičar istakao se na jugoslovenskoj sceni kao član i solista Big Benda RTS, sa sekstetom Marković – Gut i sa Mikan Zlatković triom.

Od 1992. godine živi i gradi uspješnu karijeru najprije u Nju Jorku a potom u San Dijegu sarađujući sa velikanima džeza kao što su Tony Scott, Clifford Jordan, Chet Baker, Ernie Nilkins, Ralph Penland, Red Hollonjay, Charles McPherson, Louis Hayes sa kojima je snimao i nastupao širom svijeta. Takođe se bavi i studijskim radom i komponovanjem.

Branko Marković je  rođen 1957. godine u Novom Sadu, završio je kontrabas na FMU u Beogradu. Nezaobilazna figura domaće džez scene, Branko je nastupao svim značajnim domaćim muzičarima i bendovima, kao i velikanima svjetske džez scene kao što su Chat Baker, Lester Bowie, Don Moye, Philip Catherine, Less Mac Cann, Larry Coryell, Horace Parlan, Alvin Queen, Tony Lakatos, Chuck Mc Pherson, Vito Giordano, Imre Kesegi…

Godine 1988. postao je redovan član Big benda Radio Televizije Srbije (RTS) sa kojim je svirao i/ili snimao sa poznatim solistima: Benny Golson, Eddie Henderson, Don Menza, Clark Terry, Diane Schuur, Vic Vogel, Ack van Rooyen, Peter Herbolzheimer, Brad Leally, Ed Thigpen, Jerome Richardson, Dusko Goykovic, Mile Pavlovic, Ronnie Cuber, Steve Turre, Randy Bracker, Jon Faddis, Bert Joris, Gregory Hutchinson… Od 1997. Do 2003. godine predavao je kontrabas i male ansamble na džez odseku srednje Muzičke škole „Stanković“ u Beogradu. Branko Marković suosnivač i umjetnički direktor North City Jazz & Blues Festivala u Kosovskoj Mitrovici od 2003. godine i Whitefield Jazz festivala u Bijelom Polju, Crna Gora, od 2007. godine.

Foto: KC Banski dvor

Miloš Grbatinić (bubnjevi) iz Šida započinje studije na FMU Beograd i tako kreće saradnja sa lokalnim džez muzičarima u Beogradu. Nedugo posle dobija status stalnog saradnika Big Benda RTS gde i danas aktivno radi. učestvovao je na džez festivalima širom Srbije i regiona.

Maks Kočetov rođen je 9. januara 1979. godine u Kijevu (Ukrajina). Muzikom je počeo da se bavi od šeste godine svirajući harmoniku i klarinet. U osmoj godini počinje da svira saksofon u dječijim duvačkim i džez orkestrima. Od 1992. do 1997. godine bio je student Kijevskog državnog muzičkog koledža “R.M.Gliera” – specijalnost saksofon.Od 1995. godine postaje član kvinteta Evgenia Dergunova. Laureat je mnogih džez festivala. Godine 1997. odlazi u Erfurt (Njemačka) gdje učestvuje u “Jazz Njorkshop” u klasi saksofoniste Zbigniewa Namislowskog (Poljska). Časove ansambla pohađa u klasi Johna Taylora (V.Britanija) i paralelno svira po džez klubovima u NJemačkoj i Francuskoj. Godine 2003. postaje laureat festivala “ Dodz Junior” i nosilac nagrada: najbolja autorska kompozicija,najbolji izvođač,najbolji džez-rok ansambl. Od 2006. godine živi i radi u Beogradu (Srbija). Godine 2010. Postaje prvi alt saksofonista u Big Bendu RTS, a sa svojim kvartetom nastupa po festivalima u Srbiji i Evropi. Sarađivao je sa mnogim muzičarima kao što su: Duško Gojković, Vladimir Molotkov, Igor Zakus, Dušan Novakov, Martin Gjakonovski, Jon Faddis, Brad Leali,Clause Raible, Chuck Findley i Gregory Hutchinson.

Vladimir Tubić osvaja svoje prvo gitarsko takmičenje već sa šesnaest godina, a zatim slijedi bogato muzičko putovanje protkano učenjemi istraživanjem muzike u nekim najprestižnijih institucija za muzičku edukaciju. Bezbroj profesionalnih radionica, internacionalnih projekata, albumskih gostovanja, kao i edukacija na prestižnom Musician’s Instituteu Los Anđelesu i ultimativno studij džez gitare u Beču u klasi prof. Kristijana Havela uticali su na to da se na najbolji način spoji talenatm rad i iskustvo. Pokazavši veliku zrelost u zvuku Vladimir je privukao mnogo pažnje muzičke zajednice, posebno u online svijetu sa redovnim podkastima, besplatnim časovima i sadržajima na svojoj FB i Jutjub stranici koje su pune kreativnih primjera njegovog unikatnog pristupa improvizaciji u prepoznatljivom stilu.

Srpskacafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Margita Stefanović: Dan kada je otišla crna princeza yu-rocka

DB

Banjalučki bend “Charna” najbolji i na gitarijadi u Mostaru, uzeli tri nagrade

SB

MTV VMA nagrade: Tejlor Svift pomela konkurenciju i ušla u istoriju

M B

Svjetski kup harmonike u Srpskoj: Premašena sva očekivanja

DB

The Rolling Stones imaju novi singl i zove se “Angry” (VIDEO)

DB

U Bijeljini počinje Svjetski kup harmonike

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više