Policija takozvanog Kosova uklonila je danas bilbord sa zastavom Srbije na brdu u naselju Kroi i Vitakut u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice, saopštio je zamjenik direktora policije za region Sjever Veton Eljšani.
On je naveo da je to učinjeno zbog posjete ministra unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija Dželjalja Svečlje, prenosi “Ekonomija onlajn”.
– Kosovska policija je danas obezbjeđivala naselje Kroi i Vitakut dok su u posjeti bili ministar unutrašnjih poslova i ministar lokalne samouprave. Za to vrijeme je uklonjen bilbord koji je bio na brdu, u blizini – rekao je Eljšani.
Nedavno su u Zvečanu dvojica ministara privremenih prištinskih institucija Dželjalj Svečlja i Eljbert Krasnići prisustvovali uklanjanju bilborda na kojem su fotografije počasnih građana Zvečana – Aleksandra Vučića, Marka Đurića, Vladimira Putina, Novaka Đokovića…
Svečlja je tom prilikom rekao da će “jedini simbol Srbije na Kosovu biti njena ambasada u Prištini”.
Agencije
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

