Za potrebe studije dr Benet i njene kolege su pokušale da utvrde da li intervali tokom kojih su ljudi jeli obroke imaju ikakve veze sa promjenom tjelesne težine tokom vremena.
Vremenski ograničeni obrasci ishrane, poznati kao “povremeni post” – možda nisu toliko korisni za gubitak težine kao što se ranije mislilo, pokazuju nova istraživanja.
Tvrdnja dolazi iz nove studije objavljene prošle nedelje u “Journal of the American Heart Association”, koja je otkrila da je najveći pokazatelj promjene tjelesne težine tokom vremena učestalost i količina obroka koje jedu, a ne vrijeme obroka.

– Više malih obroka bilo je povezano sa gubitkom težine tokom vremena. I više velikih ili srednjih obroka ili samo više obroka uopšte je bilo povezano sa povećanjem tjelesne težine tokom vremena – rekla je za “Health” koautorka studije Vendi Benet, vanredna profesorka medicine na Medicinskom fakultetu Univerziteta Džon Hopkins.
– I to nas navodi da mislimo da tajming nije toliko važan u smislu sprečavanja povećanja tjelesne težine ili čak promovisanja gubitka težine – dodaje.
Ona
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.